Hubnutí

Energy Drinky ... Ehm!

16. června 2012 v 20:08 | +Melody+
Po přečtení tohoto článku už energyťáky nebudete chtít ani vidět! Věřte mi!

Takže, co je o nich všeobecně známo? Dodají energii. Logicky, ale to je tak všechno.
Kromě toho, musíte vypít min. 2 plechovky zasebou, aby to mělo nějaký efekt,
takže pokud si kupujete předražený Red Bull, vyhodíte 100ku do vzduchu.

Další důležitá věc, takovými nápoji se můžete předávkovat - Pokud pijete 4 nebo více plechovek denně,
čekejte zrychlený tep, závratě, bolesti hlavy atd. (moc cukru)
Nehledě na to, že pak nebudete spát celou noc, přinejhorším budete trpět dlouhodobou nespavostí.

Kombinování s alkoholem? In-Do náctiletých ("populární").
(Ehm, víte já vodbull taky moc ráda Nerozhodný )
Curk obsažený v nápoji tlumí opilost, takže zbytečně utratíte zpoustu peněz a nic z toho mít nebudete.
To si na party rovnou dejte Tequilu, dvě a jste na šrot!
(Ani nevypijete tolik kalorií)


Je tu ale ještě jedno utajené riziko. Energiťáky jsou zabijáky zubní skloviny!
Vysoký obsah kyselosti způsobuje nenávratné poškození zubů.
Takže pokud hodláte takové sračky dál pít, vyčistěte si po tom zoubečky, abyste nelitovali.

Všeobecné složení:
Kofein - 32mg/100ml (1 plechovka 250ml)
45 kcal
Bílkoviny - 0 (guvno)
Sacharidy - 11.3g z toho cukry - 10.7g
Tuky - 0g
Vláknina - 0g
Sodík - 0.08g
Kyselina pantothenová - 2mg
Inspirace: www.krasna.cz
+M+

Jeste hořké, zhubnete

29. srpna 2010 v 2:22 | +Melody+
Skupina sledovaných lidí při svém běžném stravování polykala denně dvě lžíce hořkého granulátu získaného ze zeleniny. Po šesti týdnech zhubli bez sportu a diety až o 3,5 kila. Pokusy ukázaly, že hořké látky odbourávají tuky především v oblasti břicha.

Princip spočívá v tom, že hořké látky téměř zázračně podporují trávení. Zjistilo se totiž, že senzory rozpoznávající hořké chutě máme nejen v ústech, ale i v trávicích orgánech.
Navíc hořké potraviny vyvolávají pocit sytosti, člověk tak automaticky sní méně. Protože řada přírodních jedů má hořkou chuť, lidský mozek vyhodnocuje hořké látky jako jedovaté. Posílá tak tělu varovný signál a brzdí náš apetit

586
www.elle.cz

BMI kalkulačka

27. srpna 2010 v 15:10 | +Melody+
Moje BMI je 19 ... Na hranici s podváhou? Kecy, jsem špekatá jak prase
(168cm 55kg)

5 nejhorších důvodů hubnutí

20. července 2010 v 21:04 | +Melody+
TRENDY:
Žádná žena v závislosti na výšce, věku i stavbě těla nemůže následovat úplně všechny trendy. Naštěstí! Ty současné, které velí dostat se na mnohdy extrémně nízkou váhu, ani není dobré následovat. Daleko lepší je hubnutí úměrné našemu tělu - jen při něm se můžeme cítit dobře. A cítit se dobře, to je hlavní motto úspěšné diety.

MUŽI:
Muže láká sebevědomí. A to s kily nesouvisí přímo. Můžete se sebou být spokojená, i když nemáte super míry. Muži po nich často ani netouží a za krátkou sukní se otočí ze zvědavosti (jako vy). Chtějí spokojený a šťastný život vedle spokojené a šťastné ženy. Ptejte se po tom, co chcete vy. Nutí vás do něčeho? Pryč od něj. A o pomoc mu naopak řekněte, chcete-li hubnout poté, co jste přibrala v průběhu vztahu. Je to i jeho věc.

KAMARÁDKY:
V kolektivu pracuje často tak trochu davová psychóza. A je otázka, jestli vám stojí za to dělat něco jen proto, že to dělají ostatní. Dělejte pouze to, co cítíte, že je pro vás správné. A nakonec si možná raději dejte ty špagety a vyměňte kamarádky za takové, s nimiž vám bude skutečně fajn a z jejichž strany nebudete cítit žádný nátlak.

SEBENENÁVIST:
Sebenenávist je spíše než vzhledem dána pocitem nelibosti, který vám někdo mohl "pomoct" vypěstovat. Stačí mámino "ty budeš mít tlustý nohy jako já" a žijeme s pocitem, že nikdo mít tlustší nohy ani nemůže. Tyto tzv. emoční vzorce se ukládají do mozku s neuvěřitelnou intenzitou a hlava vám je jen připomíná. Je tedy důležité začít na sobě pracovat z emočního hlediska a najít bloky zapříčiňující špatnou náladu a s ní spojené emoční výkyvy, jež zabraňují tělu hubnout. Psychika a fyzický stav jsou propojeny více, než si myslíte.

ZÁŠKODNÍCI:
Ukazovat někomu, že na to máte, vás může donutit hubnout, ale opět musím říct, že byste to měla dělat pro sebe. Zkroťte emoce a zeptejte se sama sebe, jaký pocit z výsledku budete mít a kam vás posune. Jedině tak nakonec stejně všem dokážete, že jste na to opravdu měla! A věřte, pak už vás ani jejich komentář zajímat nebude

Existuje jen jediný správný důvod pro hubnutí!

Který? Vy. Vaše láska k vašemu tělu, k sobě samým. Respekt ke zdraví a touha být na tomhle světě co nejdéle v co nejlepší formě. Proč? Jedině motivace v podobě zdraví vám vydrží dlouhodobě a přivede vás ne k drastické dietě, ale ke zdravému životnímu stylu. A to je obrovský rozdíl. Zdravý životní styl znamená radost, potěšení, porozumění tomu, jak funguje vaše hlava i tělo.

154
www.fitweb.cz +M+

36 zvězdných triků pro perfektní tělo 3.část

10. května 2010 v 18:15 | +Melody+
21. Kila shazuje (s) klidem
Při hubnutí si klidně můžete vytačit jen sama se sebou a hubnout ledovým klidem - přesně podle sexy idolu Sharon Stone. Ta totiž formuje své tělo jógou. "Stres nutí tělo produkovat ve zvýšené formě kortizol a inzulín, které povzbuzujjí chuť na tučná a slaná jídla. Navíc ještě brzdí spalování," vysvětlují odborníci. Pryč se stresem! Kdo dokáže relaxovat jako Sharon, hubne mnohem rychleji, a navíc může i v padesáti vypadat jako ona!

22. Cvičte doma
"Když nestíhám jít do fitka, alespoň si doma udělám pár dřepů," říká Ashley Tisdale. Výhodou domácího cvičení je, že nemusíte nikam chodit, nepotřebujete skoro žádné vybavení a stačí málo - na vašem těle se projeví i krátké, ale pravidelné cvičení
569+104

23. Běhání před snídaní
"Běhám kolem šesté ráno," prozradila Liv Tyler, která tak míří z postele rovnou do běžeckých bot. A proč? Když sportujete před snídaní, bere si tělo energii z tukových zásob.

24. Jí jako děťátko
"Zoufalá manželka" Maria Cross nedá dopustit na "dětskou dietu"! Pokrmy nahrazuje dětskými jídly ve skleničkách (přesnídávky)! Hodně důležité ale je vybrat ten správný druh - jídla s krupicí a masem mají ve srovnání s těmi ovocnými až dvojnásobné množství kalorií!

25. Kyselé hrozny? Ne, okurky!
Okurky prodlužují pocit zasycení, to potvrzují dokonce i vědci. Proto je tahle naložená zelenina perfektní svačinkou, díky niž si drží hmotnost i Milla Jovovich

26. Malý trik s mátovým čajem
Mátový čaj obsahuje saponiny, molekuly, které podněcují spalování tuků. K tomu podporuje krevní oběh a má detoxikační účinky. Není divu, že fanouškem tohoto čaje je i herečka Blake Lively, která se pyšní velikosti 34 a přitom nesnáší diety. "Jsem sice v panice, když si na sebe mám vzít nějaký sexy model, ale nemám pevnou vůli na to, držet dietu", přiznala herečka.
,0
27. Light? Nebrat!
Sandra Bullock se light výrobkům vyhýbá obloukem - tohle označení totiž platí jen pro podíl cukru nebo tuku, ale ne pro množství kalorií! Kromě toho nás light výrobky nutí jíst mnohem víc, protože mají zpravidla méně chuti. Je proto určitě mnohem lepší dát si opravdový kousek goudy než sníst celé nízkotučné balení.

28. Černá je dobrá
Mlsná Brooke Shields nedokáže a vlastně ani nechce odolat kousku čokolády. Přito si ale hvězda seriálu "Džungle rtěnek" dává dobrý pozor na to, po jaké čokoládové pochoutce sahá. "Když už mlsá, dá vždycky přednost tmavé čokoládě," prozradil na ni kamarád. Hořká čokoška má totiž méně tuku a navíc rychleji zasytí

29. Hladová nevstupovat
Modelka Kate Moss chodí do supermarketu jen pěkně najedená. Tak ji totiž vystavené dobrůtky nesvádějí ke sběsilým nákupům a následným hříchům!

30. Chuť na popcorn?
I popová královna Madonna má při váze 48 kilo a přísné dietě občas chuť zhřešit! Dopřeje si alespoň popcorn - ten dokonale vyplní žaludek a porce 40 gramů má asi 140 kcal. Důležité je, aby kukuřice nebyla pražená v tuku, protože ten by byl pro vaši postavu katastrofou.

!!! KOPÍROVAT SE ZDROJEM !!!

Hubnutí a sex

19. dubna 2010 v 16:46 | +Melody+
5468
SVLÉKÁNÍ
s jejím souhlasem 12 kcal
bez jejího souhlasu 287 kcal

SVLÉKÁNÍ PODPRDY
oběma rukama 8 kcal
jednou rukou 12 kcal
jednou rukou a být fackován 37 kcal
ústy 85 kcal

NASAZOVÁNÍ KONDOMU
při erekci 6 kcal
bez erekce 315 kcal

12 typů

14. dubna 2010 v 21:10 | +Melody+
1. Hned po snězení jídla, jděte přímo do koupelny a pořádně si vyčistěte zuby. Zabráníte tomu aby si tělo dovolávalo další várku jídla.
2. Založte si deník vašeho jedení a citů. Zapisujte si všechno co sníte a i vaše pocity
3. Jídlo si nakládejte na malý talířek a jezte malou lžičkou.
4. Jezte 6 porcí zeleniny a 3 porce ovoce denně
5. Vyhněte se alkoholu. Lihové nápoje mají moc kalorií
6. Choďte nakupovat potraviny pouze když jste po jídle. Bude méně pravděpodobné že si koupíte jídlo impulsivně zvláště to které nepotřebujete. Napište si na lísteček seznam toho co potřebujete a nic víc nekupujte!!
7. Když máte touhy po jídle použijte zvláštních vrstev pomelu schnoucího laku na nehty. To udrží vaše ruce obsazené.
8. Místo džusu si dejte čerstvé ovoce. Jsou bez konzervantů a mají přírodní sacharidy
9. Dva týdny bez sladkostí. Je úžasné jak vaše touhy po něm zmizí
10. Čtěte časopis k rozptýlení když si vaše tělo vyprošuje nezdravou stravu
11. Místo nakupování nezdravé stravy si raději kupte něco pro sebe co vám udělá radost
12. Když máš touhy jdi si zdřímnout. Někdy si tělo vyprošuje tučné jídlo protože je unavené
52,3

Tak tak ... :)

13. dubna 2010 v 18:48 | +Melody+
Skupina dobrovolníků držela dietu po dobu 10 dní. Jejich jídlem byl jeden rohlík za den a dále jen voda.
- Jedna skupina dobrovolníků při této dietě musela ležet a nehýbat se.
- Druhá skupina musela běhat, chodit, pohybovat se.

Po deseti dnech se vážilo.
První skupina, která držela dietu a nehýbala se, zhubla v průměru o 8 kg.
Druhá skupina, která držela dietu a hýbala se, zhubla v průměru o 7 kg.
Jak je to možné?
Při bližším výzkumu vyšlo najevo, že první skupina zhubla o 6 kg svaloviny a 2 kg tukové tkáně - tedy celkem o výše uvedených 8 kg.
Druhá skupina zhubla o 9 kg v tukové tkáni a přibrala 2 kg ve svalové tkáni, tedy celkem zhubla o výše uvedených 7 kg.
Při hladovění si tělo v případě ležení bralo energii ze svalů.
A v případě pohybu si tělo čerpalo energii z tukových zásob a naopak cvičením posilovalo svalovou tkáň.


2356

36 zvězdných triků pro perfektní tělo 2. část

25. března 2010 v 12:12 | +Melody+
11. Malé hříšky
Máte nezvladatelnou chuť na hranolky a hambáče? Lepší je podlehnout, než se stresovat, že něco nesmíte - ovšem v rozumné míře! Přesně tak to dělá i Paris Hilton: "Dát si občas fastfood je uplně v pohodě." radí dědička s výškou 170cm a váhou 52 kilo. "Utiší vaši touhu po nezdravém jídle, ale nesmíte to přehnat."
pariska hilton


12. Správné načasování
Kdy je čas na sladkost prozradí Nicole Kidman: "Dezert si dopřávám jen v poledne, nikdy ne večer. Látková výměna probíhá přes noc mnohem pomaleji," vysvětluje oskarová herečka. I vědci potvrzují, že tělo potřebuje v noci méně kalorií a pozdní večeře i půlnoční svačinky se ukládají přesně tam, kam nechcete.

13. Studené brambory
Jakmile brambory vychladnou, vytvoří se škrob, který naše tělo neumí štěpit, a proto je zase bez užitku vyloučí. Předtím vás dokáže ale krásně zasytit! Uplně stejně fungují i nezralé banány nebo čočka (třeba v polévce)

14. Zrušte večeře
Nejlepší hubnutí? "Chodím spát hladová," prozradila Liz Hurley. Během noci se vylučuje ve větší míře růstový hormon somatropin, který odbourává tuk a zásobuje svaly. Když je ale žaludek prázdný, musí tělo sáhnout do zásob. S úderem 16. hodiny si proto odepřete jídlo a ráno se probudíte jako laňka.
(Tak to taky praktikuju, a můžu jenom souhlasit. Mám po ránu sice menší prsa, ale krásně ploché bříško - Nejíst po 18.hodině. Ta 16tá je moc drastická.)

15. Doba ledová
Popová zpěvačka Mariah Carey občas cucá kostku ledu. Studené totiž snižuje tělesnou teplotu, a aby se zase vyšplhala na průměrných 36 stupňů, potřebuje tělo spoustu energie.

16. Vodka místo vína
"Piju vodku místo vína, protože má míň kalorií," vysvětluje Sienna miller s výškou 165 cm a váhou 50 kg. Jsou to jednoduché počty: 100 ml vína má 72 kalorií a vodka - 215 - ale tvrdého alkoholu vypije Sienna jenom 2ml a to je 5 kalorií.

17. Můj milý deníčku
Popová hvězda Carrie Underwood dokázala zhubnout rovnou 2 velikosti a dneska nosí 36! V čem tkví její tajemství? "Každý den si píšu co jsem snědla. Dokud později nevidíte všechno vypsané, vůbec by vás nenapadlo, kolik jste toho snědla," vysvětluje zpěvačka. Právě na malé svačinky a čokoládové hříchy často rádi zapomeneme a deníček nám zabrání ve švindlování a navíc nás skvěle motivuje.

18. Loupání zakázáno
Pokud hubnete, dopřávejte si hodně ovoce a zeleniny - se slupkou! Právě pod ní se totiž skrývají ty nejdůležitější látky, které vás dlouhodobě zasytí. Důležité ale je ovoce i zeleninu předtím pořádně umýt.

19. Pořádné jídlo po sportu
Když vydržíte po sportu hodinu nejíst jako Miranda Kerr važící 49 kilo, za chvíli můžete modelkám konkurovat! Po sportu totiž probíhá ještě hodinu spalování tuků, a tělo tak bude muser sáhnout do starých zásob!
miranda kerr


20. Společné pocení
sport není dřina, když cvičíte v partě! reese Witherspoon s velikostí 34 nená na svou holčičí směčku dopustit: "Rády běháme - skvěle se bavíme a navzájem motivujeme."

!!! KOPÍROVAT SE ZDROJEM !!!

36 zvězdných triků pro perfektní tělo 1. část

17. února 2010 v 15:57 | +Melody+
1.Doušek octa
"Abych zůstala štíhlá, piju balzamikový ocet" Prozradila Megan Fox pyšnící se velikosti 34. Doušek balzamika hned po ránu má pozitivní vliv na slinivku a povzbuzuje metabolismus. Ocet také potlačuje chuť k jídlu!
2. Fotka jako motivace
3 kila za dva týdny! Toho docílila herečka Kristie Alley jednoduchým psychologickým trikem: "Můj trenér mi poradil, abych si nalepila na lednici fotky, na kterých jsem tlustá," prozradila nám. Kila navíc vás od lednice spolehlivě odeženou!

3. Změna je život
Když jíte pořád tytéž potraviny, zvyknete si na jejich výživné látky a budete pomaleji sytí. I uspokojení z jídla přijde později nebo vůbec - a proto nakonec jíte mnohem častěji, nšž je nutné. Stačí jen obměnit jídelníček a vyskoušet nové chutě.

4. Samá voda
Velká skelnice studené minerálky po jídle dokáže žaludek dostatečně doplnit. Čím víc má navíc kyseliny uhličité, tím větší je tenhle efekt! Kromě toho spálí tělo hodně energie na to, aby minerálku ohřálo.

5. Čím ostřejší, tím lepší
"Pálivá jídla zatočí i s vlčím hladem," radí David Kirsch, trenér Karolíny Kurkové, která při výšce 180 cm váží 54 kilo. "Tabasco a feferonky zvyšují teplotu a tím i spotřebu kalorií.

6. Po posilovně espresso
Renée Zellweger (výška 163 cm, váha 45 kg) lpí na kafíčku po běhání. "Bez espressa se naobejdu!" A dobře dělá: kofein po sportu působí hned dvakrát - stimuluje nejen krevní oběh, ale i látkovou výměnu.

7. Švih sem, švih tam
Spálit 65 kalorií za pět minut? To není divu, že zpěvačka Katy Perry nedá na skákání přes švihadlo dopustit. "Švihadlo vás dostane hned do fromy!" radí Katy. Navíc není drahé, vejde se do každé kabelky a můžete si ho s sebou vzít kamkoliv.
8. Vytančete kila u tyče
Co teď v Hollywoodu nejvíc frčí? Tanec u tyče. Můžete jím spálit až 700 kalorií za hodinu, protože je zapojené celé tělo. Hvězdy jako Teri Hatcher se kolem tyče kroutí pod dozorem profesionální trenérky Sheily Kelly. "nesvlékám se při tom," směje se Teri. "Jde jen o ty pohyby u tyče." Trenérka Sheila dokonce napsala knihu: "Tanec u tyče pro každou ženu."

9. Bílkový shake
Bar Rafaeli ráda sáhne po bílcích! "Každá holka si občas řekne, že by měla zhubnout. Ani u mě to není jinak" svěřila se. Jakmile vyroste z oblečení velikosti 36, místo večeře si připraví shake z bílků a nízkotučného mléka. "Když tělo večer dostane jen bílky, skvěle přes noc spaluje tuky."

10. Želé za čokoládu
Co dělat, když vás přepadne chuť na čokoládu? Dokonalý trik nám prozradila Drew Barrymore, která nosí velikost 38: "Místo čokošky mlsám želé!" 100 gramů želé má jenom 52 kalorií, neobsahuje tuk, a navíc skvěle chutná! "Mou nejoblíbenější příchutí je jahodovo-limetková."

Tak to bychom měli. Prvních deset hvězdných rad je na světě, zbývající příště. Už mě z toho mačkání na klávesnici bolí prsty, přece jenom to opisuju z časopisu. :-)
!!! KOPÍROVAT SE ZDROJEM !!!

Nepít Coly! Žádné ;-)

15. února 2010 v 15:03 | +Melody+
Kola bez cukru má cukr!
Jste-li milovnice koly, pak se vám bude hubnout o to hůře. Právě tento nápoj patří mezi největší zabijáky diet. Obsah cukru v nápojích tohoto typu je velmi vysoký, a to dokonce i ve variantě light nebo zero. Vždy tam cukr je. "Kola se barví karamelem, což je vlastně seškvařený cukr, pokud to řeknu zjednodušeně. A po tom se pochopitelně také přibírá. Než začnete věřit tomu, co se říká v reklamách, raději si přečtěte etiketu. Tam je obsah cukru uveden," radí Klára Maxová.

Plavání 2

23. ledna 2010 v 16:03 | +Melody+

Kolik musíte uplavat

Při plavání se dá spálit spousta kalorií. Zvolit si můžete jakýkoli styl, důležitější je ovšem intenzita. Kolik byste měly uplavat, aby to mělo význam, záleží na vaší kondici. Pokud potřebujete tělo pouze zrehabilitovat, postačí pár bazénů. Nejste-li nijak trénovaná, ale chcete hubnout, zvládněte pro začátek alespoň jeden kilometr. Pokud se sportu věnujete už nějakou dobu, zkuste kilometrů více - minimálně dva.
Aby bylo plavání účinné, měly byste být zadýchané a plavat poctivě. Při intenzivním pohybu lze spálit za hodinu i přes 3000 kJ. Pro srovnání: při rychlé chůzi je to za stejnou dobu asi 1260 kJ. Ale pozor: Naše tělo je bohužel naprogramované tak, že když je mu zima, má tendenci zadržovat tuk. Chrání se tak proti ztrátě tepla. Při plavání ve studené vodě dochází ke stejnému jevu. K tomu nedochází, když budeme chodit plavat 2 - 3x týdně, což je minimální doporučovaný režim. Když budete plavat denně, stát se to může.

Kdy spalujeme tuky a tvarujeme postavu

Má-li naše snažení mít účinek, měly bychom plavat v bazénech s teplejší vodou, při pohybu příliš neodpočívat. Znatelný útok na tukové vrstvy začíná tehdy, kdy plaveme ve stejnoměrném tempu a bez přestávky alespoň 30 minut. Co se týče výdeje energie, je nejlepší plavat prsa, ale styly se dají v pohodě střídat.

www.prozeny.cz

Chyby při hubnutí - Ve skratce

10. ledna 2010 v 10:04 | +Melody+

Největší chyby při hubnutí

Možná se na jídlo soustředíme, jíme samé zdravé potraviny, ale děláme často zásadní chyby:
 1. Jíme jednou nebo dvakrát denně, ale větší porce
 2. Nesnídáme
 3. Kupujeme nízkokalorické potraviny (low fat), které však často obsahují velké množství cukru
 4. Opakovanými dietami dosáhneme pouze toho, že všechny kalorie tělo ukládá ve formě podkožních tuků
 5. Pijeme velmi málo, často velmi kalorické nápoje (džusy, limonády)
www.prozeny.cz

Křížovky, kvízy ... pomáhají hubnutí

25. listopadu 2009 v 16:08 | +Melody+
"Naše mozky potřebují 0,1 kalorie každou minutu na to, aby přežily. Ale když děláme něco náročného, jako křížovku nebo kvíz, spálíme každou minutu už 1,5 kalorie," tvrdí Forrester.
"Tak jako potřebujete neustále cvičit své tělo, abyste byli fit a zdraví, musíte neustále procvičovat také mozek a paměť, abyste byli mentálně stále agilní," tvrdí osminásobný světový šampion v paměťových kvízech Dominic O´Brien.

Po hodině tréninku si prý může dopřát linecké či máslové sušenky, po dvou hodinách i celý pytlík vajíček z mléčné čokolády či gumových medvídků. Přesně tolik energie, co laskominy obsahují, spotřebuje jeho mozek při luštění sudoku.

Takže mazejte do trafiky pro sudoku ! :D
zdroj - proženy.cz

Jinak, nejde mi tu vložit obrázek ..
Pa Mel + Ještě pořád na nekonečné žravce.

Plavání

4. října 2009 v 20:32 | +Melody+
 • nadlehčuje tělo a nepřetěžuje klouby, páteř i vazy, naopak je šetří
 • klade asi šedesátkrát větší odpor než vzduch, ale zatěžuje svaly rovnoměrně
 • trénuje naše srdce i vytrvalost, svaly současně s posilováním také protahuje
 • posiluje svaly podél páteře, zmírňuje bolesti zad a podporuje správné držení těla,
 • je ideální na otužování a zároveň prokrvení organismu
 • posiluje a zároveň šetří i srdce, při plavání jsme totiž obvykle ve vodorovné poloze, takže srdeční sval nemusí překonávat zemskou gravitaci a pumpovat krev vzhůru.
 • plavete-li styl "prsa", tak významně posilujete prsní svalstvo, které tak pomáhá zpevňovat tvar poprsí
 • kombinujete-li plavání s procházkami svižnou chůzí, zlepšujete tak paměť, soustředění a další duševní funkce
 • zlepšujete také náladu a mírní deprese
zdroj - www.moda.cz

Menší triky pro hubnutí

16. července 2009 v 14:14 | +Melody+
Zelený čaj
Zelený čaj před každým jídlem podporuje spalování tuků. Také obsahuje polyfenoly, podporující oxidaci tuků a termogenezi, které tuky přeměňují na teplo.

Čištění zubů
Podle jedné japonské studie, se lidé, kteří si pravidelně čistí zuby, rychleji zbavují nadbytečných kil. Vše spočívá v tom, že mozek si s číštěním zubů spojuje pocit: je po jídle. Tělo a pak cítí syté.

Žvýkání
Žvýkáním se zrychluje náš metabolismus až o 20%. Ten kdo si žvýkačku dopřává každý den, může za rok zhubnout až o pět kilogramů.

Polévka
Také polévky nám pomáhají ke zhubnutí. Tělu však prospívají jen tehdy, pokud do nich nepřidáme smetanu nebo zápražku.

Žito
Pečivo z žita obsahuje 13% balastních látek a vlákniny, které v trávicím systému zajišťují pocit sytosti, což znamená, že jsou skvělé pro zeštíhlení.

Pohyb
Je prokázáno, že štíhlí lidé jsou v pohybu více než ti, kteří mají pár kil navíc. Není však nutností každý den chodit běhat. Zkuste hubnout při sezení. Kopejte nohama nebo se třeba hýbejte ze strany na stranu. Můžete tak spotřebovat o 1500 kJ víc, než jen u obyčejného sezení.

Pálivá jídla
Pálivá paprika, pepř nebo chilli papričky podporují spalování tuků a to ještě několik hodin po jejich jídle.

Mléko
Mléko má vysoký obsah vápníku, který podporuje spalování tuků a zabraňuje zvětšování tukových buněk. Ovšem pozor na plnotučná mléka, ty se totiž rychle usazují v tukových tkáních.

Víno
Víno nikdy nepijte na prázdný žaludek. Hladina cukru v krvi by tak rychle stoupla a náhle klesla, což způsobuje návaly hladu. Proto si sklenku vína raději dopřejte u oběda nebo večeře.

Dětská výživa
Dětská výživa se stala velkým hitem. A není se čemu divit: je zdravá, neobsahuje žádné konzervační látky, barviva ani tuk, navíc je plná vitamínu. Dětská ovocná výživa může být náhradou ovoce.

Váha
Není dobré stoupat si na váhu každý den, budete si tak dávat vysoké cíle, čímž budete zbytečně pod velkým tlakem. Úplně stačí, když se zvážíte jedno za týden, nejlépe ve stejný den ráno a nalačno.

Akupresurní bod
Uprostřed mezi horním rtem a špičkou nosu je akupresurní bod, který pomáhá odstranit pocit hladu. Stačí, když tento bod několikrát během pěti sekund stlačíte, pocit hladu se tak zmírní.

zdroj - www.proanablog.blog.cz +M+

Cvičte po jídle

15. července 2009 v 12:48 | +Melody+
Díky hormonům se prý aktivní lidé cítí po cvičení méně hladoví, což jim pomůže přečkat dobu před dalším jídlem, píše britský server BBC News.
A i když si sportovci dopřejí větší porci, spořádají celkově méně kalorií, protože jich více spálí.

Ve výzkumu dostalo dvanáct dobrovolníků stejnou snídani. O hodinu později šlapala polovina z nich hodinu na rotopedu, zatímco druhá půlka jenom v klidu seděla. Obě poloviny pak hodinu nic nedělaly a pak mohly sníst jídla podle libosti.

Dobrovolníci, kteří cvičili, spálili podle očekávání více kalorií než ti, kteří jen seděli - poměr byl 492 ku 197 kaloriím. Po dalším jídle toho "sportovci" snědli více - 913 kalorií v porovnání se 762 kaloriemi u sedících. Když ale vědci vzali v úvahu počet kalorií spálených během cvičení, přijali aktivní lidé celkově méně kalorií (421) v porovnání se sedícími (565).

Během cvičení a hned po něm se aktivní skupině navíc zvýšila hladina hormonů v těle, které mozku sdělují, že je žaludek plný. Dobrovolníci navíc hlásili, že se cítili být během této doby méně hladoví.

Podle Iana Campbella, šéflékaře organizace Weight Concern, je zmiňovaný výzkum velmi zajímavý. "Ukazuje, že i když lidé přijmou celkově více kalorií, je konečným výsledkem díky cvičení nižší energetický příjem."

zdroj - Kdesi na goolu +M+

Je tu léto, ale také kalorické nápoje

2. července 2009 v 14:34 | +Melody+
Například limonády slazené cukrem obsahují přes 100 gramů sacharidů
(tedy dvacet kostek cukru!) a 410 kalorií v jednom litru.
Říkáte si, že 100% džus je lepší, protože neobsahuje cukr?
Ano, přidaný cukr skutečně neobsahuje, ale jsou zde kalorie a cukr z ovoce a na to je potřeba nezapomínat!
Například 100% jablečný džus obsahuje v 1 litru až 110 gramů sacharidů a 450 kalorií.
Takže co pít?
Abychom se osvěžili, užily si léta, lae přitom nepřibrali?

1. Nejvhodnější je pramenitá voda - Chlazená, nekalorická, zažene žízeň, několik kapek citronu

2. Minerální voda s úmělým sladidlem - Snížené množství kalorií, nebo dokonce nekalorické, ale buďte opatrné a přečtete si složení nápoje na zadní straně láhve.

3. Neochucené minerálky - Pozor na vysoký obsah z hlediska minerálů, nesmí obsahovat velké množství sodíku

4. Studený čaj - Neslazený

5. Mléčný kokteil - Pozor, bere se také jako potravina, čili nepřehánět. Nejlépe s nízkotučným jogurtem nebo mlékem, ovoce s méně curku.

www.zeny.cz - Přepsáno

8 tipů, jak sestavit jídelníček

2. července 2009 v 14:17 | +Melody+
1) Zapomeňte na všechny radikální hladovky. Jejich pomocí sice zhubnete rychle, výslednou váhu si ale kvůli nevyhnutelnému jo-jo efektu dlouho neudržíte. Navíc to, co shodíte, nebude tuk, ale především svalová tkáň, zpomalí se vám metabolismus a budete unavená a bez energie.

2) Strava by i při dietě měla zůstat rozmanitá; jednostranné diety nejsou vhodné. Při správně sestavené dietě byste měla hubnout půl kilogramu až kilogram za týden, neměla byste trpět hladem ani žádnými frustracemi a váš organismus by neměl strádat nedostatkem živin.

3) Při dietě nezapomínejte na pohyb - zvýšíte výdej energie a uděláte něco nejen pro svou postavu, ale i pro své srdce a v neposlední řadě i pro dobrou pohodu, neboť při fyzické zátěži dochází ke zvýšenému vyplavování endorfinů. Pohybem také urychlíte metabolismus, což hubnutí
značně usnadní. Se zátěží to ale nepřežeňte a hlavně si vyberte aktivitu, která vás bude bavit.

4) Pro zdravé hubnutí podle dietologů stačí snížit váš denní příjem energie o 2000 - 2500 kJ - pro představu třeba jedna tabulka čokolády, deset deka oříšků nebo dva krajíce chleba s máslem. Tabulky pro výpočet energie můžete najít např. na stránkách www.merylinka.cz.

5) Při úpravě jídelníčku se zaměřte především na redukci potravin s vysokým obsahem tuků a jednoduchých sacharidů. Tuky by měly tvořit 30% vašeho denního příjmu energie. Vysoký příjem tuku neškodí pouze vaší postavě, ale představuje i další rizika - větší pravděpodobnost vzniku cukrovky, onemocnění srdce a cév a některých druhů rakoviny. Snažte se vyhnout potravinám s tzv. skrytými tuky (uzeniny, tučné maso) a omezte také tuk, který používáte při tepelné úpravě potravin. Co největší podíl z vaší denní dávky by měly tvořit zdravé tuky s vyšším obsahem nenasycených mastných kyselin (rostlinné a rybí tuky).

6) Pro zdravé hubnutí mají velký význam složené sacharidy. Největší podíl z denního příjmu energie v rámci vyvážené diety tvoří sacharidy - kolem 55%. S výjimkou ovoce bychom se ovšem měli vyvarovat potravinám tvořeným jednoduchými sacharidy (jde především o bonbóny, zákusky a sladké nápoje).

Složené sacharidy najdete je v luštěninách, obilovinách, rýži, bramborách apod. Mezi sacharidy řadíme i vlákninu, která napomáhá správné činnosti střev a taky dokáže zasytit.

Asi 15% denního příjmu energie by mělo připadat na bílkoviny. Půlku této dávky čerpámě z živočišných zdrojů (libové maso, ryby, netučné sýry, tvaroh), druhou polovinu z rostlinných (obiloviny a luštěniny - především sója).

7) Důležitým faktorem při snižování hmotnosti není jen pouhá energetická hodnota potravin, ale také jejich glykemický index (GI). To je číselný údaj, který vyjadřuje účinek dané potraviny na zvýšení hladiny cukru v krvi ve srovnání s referenční potravinou tj. glukózou. Čím vyšší číslo GI, tím rychleji stoupá hladina cukru v krvi a naopak. Proto se snažte vyhledávat potraviny s nízkým GI (hodnota 55 či menší, jsou to např. rajčata, papriky, bílý jogurt, brokolice, hroznové víno, celozrnné pečivo, mléko, ořechy atd.), neboť vás zasytí na delší dobu a nebude vás po nich pronásledovat neodbytná chuť na sladké, kterou se projevuje rychlý pokles hladiny krevního cukru. Hodnoty glykemického indexu potravin naleznete také v tabulkách na stránkách www.merylinka.cz

8) Jídlo na celý den si rozdělte do 4 - 5 porcí a snažte se snídat, protože tím nastartujete metabolismus na celý den. Oběd by měl představovat asi 30 - 35% denního příjmu energie.Nejezte později než tři hodiny před usnutím, zároveň ale tento čas neprodlužujte, aby se nestalo, že hlady nebudete moci usnout.

Zdroj - www.zeny.cz
+M+

Cvičení pro krásné boky, bříško a stehna

22. června 2009 v 20:18 | +Melody+
Cvik na boky

.

Lehněte si na pravý bok a opřete se o pravé předloktí. Levou ruku dejte nad hlavu (viz obrázek). Tělo držte v jedné přímce, zpevněte svaly a zvedněte a pokládejte pánev. Nesmíte se prohýbat v zádech. . Pohyb zopakujte 8x, sérii proveďte 2x.

Cvik na břicho

.

V leže na zádech přisuňte pokrčené nohy k hýždím a mírně nadzvedněte. Ruce položte podél těla. Přitiskněte bradu k hrudníku a pomalu zvedejte trup. Paže jsou vodorovně s podložkou - mírně hmitejte ve směru paží, nezadržujte dech. Hmitejte 16x, potom si lehněte zpět na podložku. Sérii opakujte 2x.

Orgánové hodiny

11. března 2009 v 17:41 | +Melody+

Tento plán je sestaven podle čínské medicíny - ta tvrdí, že každý orgán našeho těla má svůj čas, kdy je na vrcholu činnosti.

1. - 3. hodina JÁTRA
Játra potřebují ke své činnosti klid, nejlépe spánek. Rozhodně nejez ani nepij nic, co játra zatěžuje - alkohol, kávu, tuky a neměla by jsi kouřit. Lidé, kteří mají s játry problém, nemohou v těchto hodinách spát. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba dávat pozor, např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány.

3. - 5. hodina PLÍCE
Lidé s dýchacími problémy, kuřáci, astmatici nebo ti, co mají rýmu, se v této době často probouzejí. Se spánkem mají potíže také lidé s psychickými problémy, jako je strach nebo úzkost - budí je noční můry. Každá maličkost nabývá obrovského významu.

5. - 7. hodina TLUSTÉ STŘEVO
Ideální je v tuto dobu vstávat a navyknout si na vyprazdňování. Probouzet se je ale nutné pomalu, rozhodně se vyhni stresu. Nemocní lidé se právě cítí v tuto dobu velmi špatně. Nejlepší čas na bylinkové čaje.

7. - 9. hodina ŽALUDEK
Nejez se. Snídaně by měla mít dostatek vitaminů, ale nezatěžovat žaludek. V tuto dobu také tělo potřebuje být v teple. Zapomeň na studenou sprchu.

9. - 11. hodina SLINIVKA A SLEZINA
Určitě nepij alkohol. Skvělý čas pro duševní výkony. Je dobré si dát ovoce, med (je to jediná denní doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbat se přílišné fyzické činnosti. Můžeme podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.

11. - 13. hodina SRDCE
Začátek činnosti srdce je časem vrcholných fyzických výkonů. Ve dvanáct ale nastává mírný útlum a možnost úrazů. Ideální pro procházku na čerstvém vzduchu (nebo spánek). Oběd by měl být lehký, není dobré srdce zatěžovat velkým množstvím potravy.

13. - 15. hodina TENKÉ STŘEVO
Činnosti tenkého střeva svědčí pohyb. Ideální čas pro sport. Tato doba je ideální také pro návšětšvnu zubaře - snižuje citlivost zubů.

15. - 17. hodina MOČOVÝ MĚCHÝŘ
Pij bylinkové čaje. Pokud si dáš svačinu či večeři, může být vydatnější. Trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního vrcholu - ideální doba pro sport - snáze se i hubne. Když si dáš mezi 9. - 11. hodinu čokoládu a přeženeš to a v tuto dobu si půjdeš zasportovat, tělo ji spolehlivě spálí :).

17. - 19. hodina LEDVINY
Nezapomeň dodržovat pitný režim! Určitě ale vynech to, co ledvinám škodí, tedy hlavně alkohol, kávu, cukry a tuky, sůl, limonády, chemikálie, chlad, stresy. Zůstaň v klidu a v teple.

19. - 21. hodina KREVNÍ OBĚH
Dostává se do činnosti obal srdce - krev. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, divadelních her. V této době je nejúčinnější působení antibiotik a lze provádět natírání bolestivých míst. Dej si bylinkovou koupel, zábal či masáž. Zdravé látky se dobře vstřebávají do těla.

21. - 23. hodina TŘI OHŘÍVAČE
Orgány ve třech oblastech těla - v hrudníku, v břiše a v podbřišku - převádějí energii a na to potřebují klid. Tělo se připravuje na spánek. Nic nejez a nekuř.

23. - 1. hodina ŽLUČNÍK
Nemohou spát žlučníkáři, ale i ti, co mají potíže s játry, mívají pocity těžkosti v břiše. Pokud máš také tyto problémy, ulehčí ti šťáva z citronu či grepu.

+M+

Myslete na poslední jídlo

8. března 2009 v 11:43 | +Melody+
Řada z nás to dobře zná, veškeré snahy dodržovat vyvážený stravovací režim pokaždé zhatí sžíravý pocit chutě na něco dobrého odpoledne a večer.

Tým britských expertů však přišel na to, že stačí jen velmi málo a touhu po dobrotách lze oslabit, takže člověk sní nakonec mnohem méně. Vždy, když na člověka přijde nutkání něco si dát, měl by začít intenzivně myslet na poslední pozřené jídlo. Nutkání dopřát si další laskominu se tak údajně výrazně sníží.

Experti z University of Birmingham tvrdí, že opak může být mnohem účinnější. Opakem míní usilovné vzpomínání na poslední pozřené jídlo. Pokud na něj člověk intenzivně myslí, jeho chuť na sladkosti a jiné drobné laskominy se výrazně sníží.


Doktorka Suzanne Higgsová ve své studii sledovala skupinu studentek, která pravidelně obědvala. Po jedné či třech hodinách jim pak nabízela svačinku v podobě sušenek. Po drobné ochutnávce měla polovina žen myslet usilovně na svůj oběd. Všechny dobrovolnice pak mohly dostat libovolné množství sušenek.
Po hodině od oběda většina žen snědla jen velmi málo sušenek. Ale po třech hodinách od oběda už byly výsledky obou skupin studentek výrazně odlišné. Ženy, které byly vyzvány, aby si vzpomněly na svůj oběd, snědly jen velmi málo sušenek, ale druhá skupinka, která měla za úkol vzpomínat na cestu do práce a nikoli oběd, spořádala všechny nabízené sušenky.

+M+

Sport = Kj za Hodinu

28. února 2009 v 15:34 | +Melody+
KOLIK SPÁLÍME KJ ZA HODINU

1. Aerobic - 1800 Kj
2. Badminton - 2000 Kj až 4500 Kj
3. Běh - 2000 Kj až 4500 Kj
4. Běh na lyžích - 2000 Kj až 5000 Kj
5. Bruslení - 2000 Kj
6. Jízda na kole - 3400 Kj
7. Kolečkové brusle - 2000 Kj
8. Pilates cvičení - 1200 Kj
9. Sjezdové lyžování - 2100 Kj
10. Spinning - 3500 Kj
11. Squash - 3700 Kj
12. Svižná chůze - 500 Kj až 1800 Kj
13. Tenis - 3500 Kj
14. Tanec - 1500 Kj až 2500 Kj
15. Cvičení ve fitness - 1500 Kj až 2500 Kj
16. Volejbal - 1500 Kj až 2500 Kj
17. Plavání - 1800 Kj až 2800 Kj

+M+

8 Superpotravin

28. února 2009 v 15:07 | +Melody+
1. Žlutá rajčata
Možná vám to bude připadat divné, ale je to tak - nejlepší a nejzdravější jsou žlutá rajčata.
Červená sice snižují riziko rakoviny a srdečních onemocnění, ale žlutá vás před těmito zákeřnými nemocemi ochrání dvakrát tolik. Navíc obsahují lykopen, který se dobře rozpustí v tucích.

2. Kapusta
Zařazujete kapustu do svého jídelníčku? Dobře děláte. Chce to ale minimálně jednou týdně. Snížíte tak riziko, že vás postihne rakovina tlustého střeva.

3. Višeň
Mají totiž blahodárné účinky: snižují bolesti svalů, cholesterol, také hladinu cukru v krvi.
Jezte je bez váhání - hladinu cukru snižují.
4. Kari
Máte rády květák nebo kapustu? Pokud ano, tak je zkuste někdy ochutit místo solí kari kořením.
Protože přesně v této kombinaci velmi intenzivně působí proti několika druhům rakoviny a vzniku Alzheimerovy choroby.

5. Ovesné vločky, müsli, cereálie
Když si každé ráno místo chleba s máslem dáte cereálie, tak si tím výrazně snížíte obsah cholesterolu v krvi.
Pozor ale na müsli pražené, ty by vám naopak mohly při časté konzumaci ublížit.

6. Čokoláda
Malé množství tohoto sladkého mámení nabité flanovoidy snižuje tlak, riziko ucpávání tepen a vznik srdečních chorob.
I náladu vám může zlepšit! Zvyšuje totiž hladinu serotoninu v mozku.
Tak se neobávejte a dejte si kousek tabulky.

7. Krevety
Mají jen devadesát kalorií v jedné porci.
Neobsahují žádný tuk, ale zato spoustu bílkovin, což z nich činí ideální dietní potravinu.
Vitamin D podporuje stavbu kostí a díky selenu zabraňují i vzniku rakoviny.

8. Pistácie
Mají v sobě vitamin B6 a měď.
To jsou látky, které vám dodají energii. A zabraňují vzniku cukrovky II. typu.

přepsáno - www.prozeny.cz
+M+

Triky 0.1

15. února 2009 v 13:33 | +Melody+
DEJ SI POŘÁDNOU SNÍDANI
Jez hlavně ráno. I když na to nejsi zvyklá, zkus to a uvidíš, že se to vyplatí! Dej si třeba jogurt, tmavý toast, vajíčka nebo cereálie s mlékem a oříšky, ať nastartuješ metabolismus.
CO NEJVÍCE VODY PRO KRÁSU
Nedostatek tekutin doslova ubližuje tvému tělu. Snaž se vypít kolem tří litrů neperlivé vody denně, stejně jako to dělají povinně všechny modelky a uvidíš, jak se ti brzy zlepší pleť!
MÍSTO KAFE SI DOPŘEJ DŽUS NEBO ZELENÝ ČAJ
Kofein obsahuje toxické látky a zadržuje vodu v těle. Dej si raději čerstvý džus nebo šálek zeleného čaje, který zrychlí tvůj metabolismus.
OMEZ SŮL
Sůl zadržuje v těle vodu a zpomaluje spalování tuků.
ZAPOMEŇ NA ROHLÍKY, VEKY... PROSTĚ BÍLÉ PEČIVO
Kašli na bílé pečivo! Vyměň ho za celozrnné. Kromě toho, že je zdravější, budeš se po něm cítit i déle najedená.
PŘIDEJ ČESNEK a PÁLIVÉ PAPRIČKY
Česnek posílí imunitu a chilli papričky zrychlí metabolismus.
VŠECHNY TUKY NEJSOU ŠPATNÉ
Tělo potřebuje tuky k tomu, aby mohlo dobře fungovat. Ale jen ty zdravé! Třeba takové, které jsou v olivovém oleji, oříšcích nebo třeba avokádu. Když přestaneš alespoň na čas se smaženými jídly a fast foodem, uvidíš, že budeš mít mnohem více energie!
VYHOĎ CUKR
Zkus ze svého jídelníčku úplně vyškrtnout cukr a jeho nedostatek těle nahraď ovocem. Uvidíš, že po pár dnech se budeš cítit skvěle a lehce!
OPATRNĚ S ALKOHOLEM
Spolu s alkoholem se do tvého těla dostávají takzvané prázdné kalorie, které tělo neumí přeměnit v energii, blokuje vstřebávání živin a tvá pleť je pak pěkně zašedlá!
DOBROU NOC
Nedostatek spánku má vliv na hormony, které působí na naše chutě = když málo spíš, máš pak mnohem větší chuť na nezdravá jídla.

+M+

V jakém rozmezí ... ?

13. února 2009 v 20:22 | +Melody+
Bychom měli zdravě jíst ... ?

Snídaně 7:00 - 8:30
Svačina 9:30 - 10:30
Oběd 12:00 - 13:30
Svačina 15:00 - 16:00
Večeře 18:00 - 19:00
Večeře 2 20:00 - 21:00


Tam jsem si před chvilkou dělala svůj ppp test a výsledky raši zveřejňovat nebudu!
+M+

Mastné kyseliny

11. února 2009 v 15:12 | +Melody+
Pokud chceme zhubnout, NEměl by příjem tuků klesnout pod tři gramy.
Pro udržení váhy stačí ženám přibližně 60 a mužům 80 gramů tuku denně.

Nasycené mastné kyseliny
Převažují v tucích živočišného původu.
Zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, a proto bychom jich měli konzumovat co nejméně.

Mononenasytné mastné kyseliny
Velký podíl těchto kyselin je především v rostlinných olejích.
Jsou v působení na hladinu cholesterolu spíše neutrální, pro naše zdraví jsou však důležité.

Vícenenasycené mastné kyseliny
Nejvíce jsou obsaženy v tucích rostlinného původu a v rybím tuku.
Pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a snižovat riziko vzniku krevních sraženin.
Tělo si vícenenasycené mastné kyseliny samo vytvořit neumí, proto je musíme přijímat stravou.

Transmastné kyseliny
Podílejí se na zvýšení hladiny cholesterolu v krvi.

+M+

4 Důvody večerního přejídání

31. ledna 2009 v 19:59 | +Melody+
1. Nedostatek jídla přes den. Naše tělo i psychika jsou naprogramovány tak, že i mírné hladovění nás okamžitě vede k zaměření pozornosti na potravu, a tak po hladovění během dne musí zákonitě dojít k přejedení večer. Opět se rozbíhá kolotoč přecházející do dalšího dne.


2. Zajídám stres přes den. Častý důvod nočního přejídání je napětí, úzkost či stres během dne. Jídlo funguje jako uklidňovač.


3. Jídlem si užíváme příjemné chvíle. Mnoho z nás má jídlo spojené naopak s příjemnými situacemi. Oslavy narozenin, příjemné večery s partnerem, pracovní večírky - při všech těchto situacích dbáme na dostatek dobrého jídla a pití.


4. Návyk. Platí i v oblasti nočního přejídání. Pokud máte dva tři dny chuť večer dát si pořádnou porci na talíř, dobře si své počínání rozmyslete. Čtvrtý či pátý den pak totiž po jídle už sáhnete automaticky, i když nemáte zrovna hlad.


+M+

10 Sportů

27. ledna 2009 v 20:42 | +Melody+
Seznam 10ti nejvhodnějších sportů na hubnutí.

1. Jízda na kole
2. In-line brusle
3. Tenis
4. Běh (jogging)
5. Turistika
6. Plavání
7. Aerobic
8. Horolezectví
9. Vodní lyže
10. Plážový volejbal
+M+

Fitball cvičení

26. ledna 2009 v 20:03 | +Melody+
Trénink břišních svalů
Lehněte si na záda, paty opřete o míč tak, aby nohy zůstaly natažené. Pomalu zvedejte trup s rukama za hlavou. Paty přitom nesmí spadnout z míče a nohy musí zůstat natažené! Hlava nesmí být v předklonu. Opakujte 10x ve dvou sériích.


Pevný zadeček
Lehněte si na míč na břicho, rukama se dotýkáte země. Střídavě zanožujte nohy nahoru vždy jedna noha zůstává na zemi. Bedra se nedotýkají míče a zadeček musí být zpevněný. Tento cvik opakujte minimálně 10x na každou nohu.

Vytvarujte si boky
Lehněte si na záda, nohy opřete o míč tak, že se budete dotýkat země jen horní polovinou zad. Napněte břišní svaly a stáhněte zadeček. Střídavě zvedejte nejprve jednu a pak druhou nohu. Opakujte 10x ve dvou sériích.

Pro zdravější záda
Lehněte si na míč zády a podepřete hlavu rukama. Ty ohebnější z vás mohou udělat přes míč most. Přitom by se záda měla dotýkat míče. Střídavě napínejte a uvolňujte ruce a nohy (opírejte se o ně, zpevňujte záda a povolujte). Opakujte 5x.

Zpevňujte stehna
Lehněte si na břicho na zem. Uchopte míč ohnutýma nohama. Tiskněte paty k sobě tak, že napínáte vnitřní stehenní svalstvo a hýžďové svaly. Nohy s míčem opakovaně natahujte a pokrčujte. Opakujte 10x ve dvou sériích. Tento cvik je vhodný i pro zpevnění zadečku v případě, že budete nohy zvedat od země.

 
 

Reklama