Květen 2009

Nevěřím svým očím

31. května 2009 v 22:09 | +Melody+ |  Ostatní - Me
Jenom takový rychlý oznam, Soffi bude mít blog semnou.
Ale jde mi spíše o tohle - Ty más velikost XS? Míry - 84 přes boky ?
Šmarjá ...
No nic, musím letět Papa +M+

31.5.2009 Ne

31. května 2009 v 12:55 | +Melody+ |  Den za dnem
Tak jsem slíbila, že se ozvu . Jak se máte holky?
Zrovna jím vlastnoručně udělanou kuřecí polívku, je moc dobrá. V kuchyni se mi vaří voda s pyrohy s kaší. Nějak jsem dostala chuť ...

Můj kamarád by mi dneska měl donést vypočítanou písemnou práci z matiky, kterou jsme propašovala .. Navíc už podruhé, a učitelka si toho nevšimla. Potřebuju ji na zítra.

V sobotu slaví moje babička 60 let. (Vlastně i Soffiina ) Jenomže ta nepříjde. Pořád nechápu důvod, ale teta už mě s těmi věčnými změnami názorů štve!

Šla jsem spát o půl třetí ráno, takže vlastně dneska. Maminka se zase trochu přiopila, ale radši jsem s tím nechtěla mít nic společného. Hezky jem byla na počítači a mamka to ani nevěděla.
Mám zaracha víte.

MVR +Mel+


Pleťová maska

29. května 2009 v 19:30 | +Melody+ |  Ostatní - Thin
Pleťová maska na mastnou pleť
Rozmixujeme jablko s ovesnými vločkami a naneseme na obličej. Necháme působit 20 minut a opláchneme vlažnou vodou. Aplikuje se dvakrát týdně.

Pleťová maska s medem s protizánětlivými účinky
Nastrouháme 2 oloupaná jablka a vmícháme k nim 1 polévkovou lžíci medu. Kaši naneseme na obličej a necháme 20 minut působit, poté smyjeme vlažnou vodou.

Pleťová maska s mlékem
Oloupané jablko, nebo dvě menší, rozmixujeme, vymačkáme z hmoty přes sítko jemně trochu šťávy a hmotu naředíme vařícím mlékem. Ještě teplé naneseme na obličej a krk. Po dvaceti minutách smyjeme a na pleť místo pleťové vody potřeme zbývající šťávou a necháme ještě působit.
Miluju tento obrázek (ZD)
+M+

28.5.2009 Čt

28. května 2009 v 19:48 | +Melody+ |  Den za dnem
Ozvu se o víkendu Čahojki +Mel+

Dornbirn

24. května 2009 v 20:51 | +Melody+ |  Deník
Je 21.5 (čtvrtek) a já se po tréninku vydávám za kámoškou. Od ní totiž pojedeme ve 2 ráno na Hlavní Nádraží v Ostravě. Od tamtuď do Vídně, do Dornbirnu dorazíme kolem 4té odpoledne.
Celý den strávený ve vlaku se zdá být nudný, ALE nebyl. S holkama jsme naštěstí měly vlastní kupé bez trenérů. Občas jsme si šly potajnu zakouřit na záchod. (Kdo z kuřáku by bez cigaret vydržel celý den, že?!)

Pátek - Ubytovány jsme byly na gymnáziu (spaly jsme ve třídách, trenéři opět naštěstí v jiné). Opravdu krásná, čistá budova, ne jako ten můj gympl. Taková typická jako v amerických filmech. Skřínky jsou na chodbách, květiny, projekty apod. Nadruhou stranu ... Vyučování začínalo 7:45, ale zato většinou končilo kolem 5té večer, ne-li později.

Po úspěšném vybalení jsme šly ven. Mohly jsme se po městě normálně vláčet až do deváté večer, paráda, že?! Zašly jsme za centrum, kde byl park. Fontána a legrační babička, která nás fotila. Nějak patří do jiné doby, opravdu to neuměla. Nahodila přiblblý úsměv a nerozhodně zmáčla to tlačítko, které jsme řekly. Uspěšně jsme na fotce všechny, sice trochu nakřivo .
Pak jsme zakotvily na děském hřišti. Prodavač zmrzliny uměl česky, tak jsem byly rády, že si pokecáme bez slovníku .

Na náměstí ↓ jsme začly do restaurace, kde jsme mimochodem večeřeli, nás překvapivě přivítaly slovem "Ahoj", a řekli, že jsme jejich oblíbenkyně.
(Naproti té bílé věže je zelený stan, OK tak tam)

Je devět hodin, vysprchované, a nemáme co dělat. Ty starší kolegyně, které jak řekly, už mají rozum šly spát. Aby byly ready na zítřejší závod. Ty mladší z nás, které si chtěly užívat, i já patřím mezi ně, se snažily ze školy zdrhnout.
Vysvětlím to podrobně - Pod okny máme školní hřiště, na kterém řádí partička, zakecaly jsme se a pak je chytré hlavy napadlo, abychom šly ven. Přímo přes hřiště totiž jeden z nic bydlí.
(Má to do školy opravdu daleko ). Jenomže škola byla zavřená. Všechny vchody jsme vyskoušely, ale jako znalci vlastní školy šly přes točené schody, které byli zezadu. ALE vchod zavřený. ALE plastové okna tu k dispozici byla. Šup a byly jsme venku.
Některé z nás byly tak poprděné, že to vzdaly, ale já ne.
Přelezly jsme přes plot a obešly si to přímo do jeho zahrady. Byli tam stromy, takže tam ani nebylo vidět.
A navíc, trenéři spali jako nemluvňata, dost se najebali.

A my - vodárna, vodka (červená ... už jste o ní slyšely? je moc dobrá), víno, pivo, cigarety.
Jak nečekané.
Kolem dvou ráno jsme se vydaly do hajan. V sedm už byla snídaně a pak trénink.

Sobota - Trénink byl dopoledne, do tělocvičny jsme jely autobusem, opravdu zajímavá cesta.
Pak oběd - Odporné těstoviny s omáčkou co vypadala, jakoby se někdo pozvracel.
Závodily jsme až v sedm večer, od haly bylo obrovské nákupní centrum, něco jako v Ově Shopping park. Tam jsem koupila nějaké suvenýry, ale hlavně se zmíním o žluté kostce z gumy, na které byly sexuální polohy, samo, že jsem to dala mamince pro inspiraci.

Závody teamgym se skládají se skladby na prostných, trampolíny, přeskoku a tamblu.
Tambl je to samé co prostnám akorát je to dlouhý pás a více odráží. Přeskok snad víte - jakoby to věčné školní skákání přes kozu.
Byly jsme 5té, první Dánsko, druhé Finsko, pak už si to nepamatuju.
Pokazily jsme trampolínu, kde jsme popadaly jako hrušky ze stromu.
Pak se jelo spátky do školy. V autobuse si holky pokecaly s ... klasicky s klukama. Já nevím, byla jsem na druhé straně autobusu, který byl dost narvaný. Ale žárlila jsem hodně, byli tak krásní.

"Chcete se najíst?" Zeptala se trenérka, když jsem vystoupily, někdo řekl ano, někdo ne. Vyřešila to takto, ve 22:30 dáme sraz na pokojích/třídách. Do té doby Bye.
Už ani nevím, kde jsme šly, J. Pod okna přišly kluci ze včerejška. Vytáhly nás na vodárnu, tak jsem teda šla. Ostatním se moc nechtělo, přidala se pouze jedna kámoška.
Je to hrůza, nedokázaly jsme se smířit s tím, že je vydíme naposledy. Oni prý jdou na disco, někam pařit. No ... Nakonec jeden z nich řekl, že o půl noci, přijdou tam kde včera a dodal - "We loved you!"

22:30 a my dorazily na pokoj trénerky a dělaly jakoby nic. Jenomže asi polovina teamu chyběla tak se to přesunulo na 23:00. Mezitím jsme se šly osprchovat. Problém byl v tom, že schůze naší partie trvala 45 minut. Trenérky asi težko usnou za 15 minut a jako na facku, šly ven. Seděly u hřište na lavičkách a kluci šly. Naštěstí nejsou tak blbí a nenápadně prošly aniž by na nás zavolaly. Ufff
Vlastně zavolali ... na mobil. Nějak už holky odpadly a chtěly spát, nakonec jsem já, kámoška - vodárna a ješrě jedna šly. Už jsem v tom zdrhání měly doslova praxi, ani jsme se nebály. Teda teda aspoň já ne.
Jelikož byly trenérky venku a my musely do zahrady kolem hřiště, zašly jsme do nejblišího parčíku pod strom, kde byla lavička se stolem. Takové dřevěné .. Oni, samozřejmě i s tím co řekl tu nezapomenutelnou větu - We loved you, tam byl taky.
Dali jsme si slibovaného jointa, který byl, jak kámoška nazvala, pašován přes hranice. A nebyl? Tak jsme se zhulili, maitelka a já jsme byly OK, ale zbytek byl tak v háji, že jsme se smíchem nedořezali. Ale to už byla ta část, kdy jsem se málem podělala strachy i já. Že nás trenérky poznají a přijdou za námi. Jeden z nic přinesl pomerančový džus a Malibu (alkohol).

Kolem dvou už museli domů. Tak jsme se rozloučily, achjo, je mi tak smutno! .
Naštěstí mám od jednoho z nic facebook, díky Bohu existuje.
Tak jsme poseděly, dopily, dokouřily a kolem Tří se vypravily zpět. Opravdu zážitek, jedna z nás, tak zhulená, sotva chodila . Před plot a okno bylo opravdu obtížné ji dostat, ale nakone jsme to zvládly.
Už nevím co bylo dál, pač jsme si lehla na karimatku a byla do minuty tuhá. Zato kámoška mi ráno vyprávěa, že šla hledat její mobil, pořád mluvila a nedala pokoj.


Za pár hodin jsme stávaly - Spala jsme tak hodinu jo?! A vypravily se domů.
Ve vlaku byla zase řezba, sice jsme se pořád z kupéčřek přestěhovávaly, pač tam mělo spoustu lidí rezervace a my chtěly být spolu. V šest večer jsme přijely na vlak, rozprchly jsme se k rodinám a jely domů. OMG zítra škola !!!

P.S.
1. Rakousko má opravdu nádhernou přírodu. Vysoké hory, vodopády .. a kolem nich je život. Vesničky, které září čistotou.
2. Rakušané jsou milí lidé, usmívají se, moc mluví, ...
3. Je tam hodně arabů, často jsem potkávala zahalené ženy a děti.
4. Jakožto milovnice Japonska jsem si koupila Sushi, které v Ově nikde neseženu. Je výborné
5. Architektura - Barevné domy, s velice zajimavými tvary
6. Vetšina z nich neumí anglicky (Stopovaly jsme je na ulicích a ptaly se na cestu, nesčetně krát jsme vyšly s nepořízenou)
7. Objevyly jsme mango cigarety. Opravdu. Holky si je koupily a vychvalovaly je. Mě moc nechutnaly, naštěstí jsem si je nekupovala, pouze zkusila.
8. V každé trafice najdete tak milionkrát tolik časopisů ... Mají Bravo, Popcorn, Joy stejně jako my
9. Záchody jsou naprosto stejné jako u nás, ne jako v Německu.
Až uvidíš splachovadlo, nemačkej to, vyleze jakási trubička a začne čistit desku.
10. Kouřit a pít lehký alkohol se může už od 16ti. A navíc mají na ulicích na cigarety speciální koše

OK, je to dlouhý článek jako prase. Jestli se vám číst nechce, nenutím vás. Napsala jsme to hlavně pro sebe, abych si pak v budoucnu mohla zavzpomínat.
Papa +Mel+

21.5.2009 Čt

21. května 2009 v 12:33 | +Melody+ |  Den za dnem
Za chvilku odjíždíme do teho Rakouska! Právě jsem přišla z kina - Vévodkyně!
Opravdu nádherný film! :) Doporučuji. :) Papa

17.5.2009 Ne

17. května 2009 v 16:11 | +Melody+ |  Den za dnem
Tak první věc, opravdu nevím, kterého je ... Nemám mobil, tady na počítači jsem jenom na hodinu, pač mám zaracha a mamka má pro změnu dobrou náladu .

Zrovna jsme přišla z gymnastiky, kde jsme taky na černo běhala po netu. Je to hrozná závislost.

Ale nejvíce mě žere to, že nemůžu ven! A navíc zrozný absťák, pač mi mami nedává peníze, tak jsem bez cigaret!

NO, to jenonm tak na okraj! :) Du na facebook, libko .. mám co dohánět! papa

+M+

11.5.2009 Po

11. května 2009 v 19:04 | +Melody+ |  Den za dnem
Dneska nám v gymce začalo soustředění, příští týden v pátek jedemen na ty závody do Rakouska. A bylo to takhle, byla jsem tam jenom dopoledne, pak jsme dělala, že mi je špatně a šla zewlit .. Nakonec jsme zmokli až na kost, takže ...
Ale byla sranda, miluju takové spontální akce

Kluci se ozvali, hnedka další den, jsme spolu šli (společně s kámoškama) na freesbe a nakonec zase za naši partičkou, ale holky už jely domů. Nechtěly je poznat! Já je nutit nebudu.
Ale jsou superní.

J o nich jsme se nezmínila? Dá se říct, že ledy roztaly, když jsem se najebala a znám je přes kluka ze základky, kterému jsem se ozvala zcela náhodou a měl stejné číslo.
Chtěly jsme s holkama jít na stodolní a neměly kde spát, tak jsme obvolala celý seznam a BYLO.


Dva týdny nebudu ve škole! Yeah, ale fakt nevím, jak to budu dohánět, když propadám z těch snad nejhorších předmětů - chemie, fyzika, matika!

Papa +Mel+

9.5.2009 So

9. května 2009 v 21:01 | +Melody+ |  Den za dnem
No tak dneska jsme se zase přežrala Byla jsem v Mcdonaldu a pak doma, ještě .. no vlastně předchvlikou jsem do sebe ještřě nasouklaa večeři ... chjo

Byla jsem venku na bruslách, sice neumím bruslit, ale tak co už. Něco jsme se naučila a + Mám uplně dojebanou nohu, až do masa.
Seznámila jsem se tam s ňákýma klukama a bylo to takhle - Holky šly někam jezdit a já jsme hlídala věci. Začetla jsme se do knížky a někaj jsem si periferně všimla, že na mě ti chalani naproti čumí. Tak jsme jim řekla ať jdou zamnou, dli jsme se do řeči. Vyměnili čísla. Znáte to ..
Nepředpokládám, že se mi ozvou a je mi to jedno

Zítra musím do Kaufu nakoupit, pak ke kámošce vysvětlit chemii (samozřejmě ona mě) a pak bych šla ráda ven. Kámoši mi přijedou z hor, tak se podělit o zážitky. Prý spali ve stanu

Papa Melody