Hlad mě málem zabil!

28. ledna 2009 v 21:15 | +Melody+ |  Příběhy
Až do šestnácti let Vivian svoji postavu nijak neřešila. S výškou 172 cm a 62 kg (BMI 21) nebylo ani proč. Zvrat nastal právě až v 16 letech. Jedna z jejích spolužaček, nejhezčí dívka ve třídě s ideální postavou, začala držet dietu. Připadala si tlustá. Vivian to nemohla nejdříve pochopit, po příchodu domů strávila několik hodin u zrcadla. A tehdy začalo její trápení.
Najednou ji vyděsily 'špíčky' na těle. Okamžitě si naordinovala drastickou dietu. Zpočátku váha ubývala docela rychle... Po odbourání odpoledního jídla a večeří shodila po pár měsících 6 kilo. Ale najednou se ručička na váze zastavila!
"Začala jsem tedy vynechávat postupně skoro všechna jídla. Dokázala jsem za tři dny nic nesníst," vzpomíná dívka.
Drastické odmítání potravy si začalo vybírat svoji daň! Psychické problémy a nevolnost na sebe nenechaly dlouho čekat. "Chtěla jsem, aby to bylo pryč. Už jsem nevěděla jak dál, pořád jsem brečela..." říká.
Nepomohla ani návštěva u rodinné psycholožky. Ze zoufalství prohledávala opět kontakty na internetu. A zadařilo se!"Po několika dnech jsem šla na pohovor k psychiatričce, a ta se mě po dlouhé debatě zeptala, jestli jsem ochotná jít do nemocnice," popisuje Vivian. Myslela, že si dělá legraci. Nepřipouštěla si vážnost situace. Ale... O týden později ji do nemocnice dohnaly sebevražedné myšlenky.
"Zpočátku jsem si tam připadala úplně mimo, jako že se mě to netýká, ale pak jsem zjistila, že jsme na tom všechny dost podobně. Je jedno, jestli anorektičky, bulimičky nebo holky s přejídáním," vzpomíná. V nemocnici toho pochopila ale mnohem víc. S odstupem času si uvědomila, jak těžko se hledá cesta ven.
"Já jsem měla štěstí, že jsem chtěla být zase zdravá a žít jako normální lidé," vzpomíná. Před šesti týdny se Vivian vrátila z nemocnice: "Je to ještě dlouhá cesta, která může trvat několik měsíců. Ale jedno vím - nevzdám to a budu bojovat, dokud jednoho dne nezjistím, že už zase žiju normální život jako všichni ostatní!"

+M+
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.