10 způsobů Jak urychlit metabolismus

23. ledna 2009 v 7:52 | +Melody+ |  Hubnutí
1. Pijte více mléka
Mléčné výrobky podporují schopnost splalovat tuk. Vápník v nich obsažený - je ho víc v nízkotučných variantách - nedovolí tukovým buňkám dělat si přemrštěné zásoby.
2. Snídejte jako královna
Když spíme, matabolismus se zpomalí, ale s prvním jídlem rozběhne. Vynecháme-li snídani, bude matabolismus lenošit tak dlouho, než se konečn najíme.
3. Nehoňte se
Pokud jste ve stresu, metabolismus nahodí zpátečku, ehm, zpomalí. Hormon stresu kortizol vykolejí celý metabolický proces, dejte si relaxační 15ti minutovku.
4. Více jezte
Čtyři hodiny po posledním jídle začne tělo zpomalovat proces spalování energie- nechává si je totiž na horší časy (prevít), proto jezte v intervalu co 4 hodiny. Ale nepřejídejte se
5. Cvičte
Nemusíte se hodiny mořit v posilovně, 3* týdně 30 minut zvedáním činek nebo lahví z vodou zcela postačí k pozbuzení metabolismu.
(1 kg svalů spálí třikrát více kalorií než půl kila tuku)
6. Pijte během jídla - vodu
Pokud pijete při jídle alkohol, zkonzumujete o 200 kalorií více něž jste normálně snědli. "Chlast" navíc povzbuuje chuť k jídlu. A to se nepočítají kalorie přímo v alkoholu! Proto voda
7. Choďte dříve spát
Pokud naspíte méně než 5 hodin denně, inzulín začně produkovat ukládání tuku. Nedostatek spánku navíc působují nárust hladiny hormonů regulujících chuť. Zkrátka, kdo míň spí, má větší hlad.
Navíc vám bude chybět energie, takže nebudete metabolizovat to co sníte, a tělo si to pěkně v klidečku uloží do tukových zásob (říkám, prevít)
8. Hybejte se
Aktivujete zlenivělou ochablou tkáň, to povede k urychlení metabolismu. Skačte přes švihadlo, jogging nebo procházka opravdu stačí. - Sval totiž narozdíl od tuku spotřebovává tělesnou energii
9. Ale nehýbejte se zase moc
Čím více se moříte, tím více tělo ukládá energii z potravin a nespaluje kalorie. Zaměřte se na kvalitu cvičení, ne kvantitu. Zkráceně, scičte tak, abyste sotva popadla dech, ale ztále mohla mluvit.
10. Baštěte bílkoviny
Bílkovin jsou hůř stravitelné: na trávení spotřebují o 20 až 30% víc energie, takže váš metabolismus zrychlují.


KOPÍROVAT SE ZROJEM
+M+
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.